האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים מתארחת במכללה האקדמית תל-חי

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים תקיים בחודש הבא מפגש פתוח לציבור במכללה האקדמית תל-חי. המפגש הינו המשך של מיזם ארוך-טווח שהחל לפני שנתיים ושבו האקדמיה הלאומית מבקשת להרחיב ולהעצים את קשריה עם הסגל והסטודנטים של מוסדות ההשכלה הגבוהה בפריפריה הגאוגרפית ועם הקהל הרחב באזורים אלה המתעניין בעולמות הידע של מדעי הטבע ומדעי הרוח שחברי האקדמיה פועלים בהם.


המפגש יעסוק בתגליות מתחומי החברה והרפואה. יתארחו בו פרופ' יורם בילו, חבר האקדמיה הלאומית מהאוניברסיטה העברית שיציג ניתוח פסיכו-תרבותי לשני טקסי ילדות משלימים לבנים בחברה החרדית, המהווים אבן דרך בגיבוש הזהות הגברית שלהם: ה"חלקה", התספורת הטקסית הראשונה, ו"חגיגת האותיות", המסמנת את כניסת הילד לעולם הלימוד בחדר. באמצעות השוואה של טקסים אלו לטקסי חניכה בקרב שבטים בפפואה, יראה פרופ' בילו כי למרות המרחק התרבותי העצום בין שתי החברות, התמודדותן עם הבעייתיות של רכישת זהות גברית דומה למדי.

 

ההרצאה השנייה תהיה של פרופ' אסיה רולס, חברת האקדמיה הצעירה הישראלית מהטכניון. פרופ' רולס תקדיש את הרצאתה לקשר בין מצבינו הנפשי והיכולת שלנו להתמודד עם מחלות; על מסתורי אפקט הפלסבו; על הקשר בין חשיבה חיובית למערכת החיסון והיכולת של הגוף להתמודד עם מחלות ונושאים נוספים הקשורים לכוחו של המוח לרפא.  

 

הקהל הרחב