מרצים

ד"ר אהובה בני: פסיכיאטרית מומחית ופסיכותרפיסטית
יועצת למרכז הרב תחומי לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, מרכז רפואי בני ציון מ 2007 עד היום. מנהלת היחידה הפסיכיאטרית בבי"ח בני ציון בין 1994-2016. חברה באיגוד טראומה ודיסוציאציה לישראל ט.ד.י ו-ESTD: החברה האירופית לטראומה ודיסוציאציה.
פרופ' מולי להד: נשיא מייסד של מרכז משאבים
פסיכולוג רפואי, מחבר ועורך של 35 ספרים בתחום טראומה התמודדות ושימוש במשחקיות יצירה ודמיון .
ד"ר דני חורש: פסיכולוג קליני, מרצה בכיר וראש המגמה הקלינית של הילד במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן
עומד בראש המעבדה לחקר טראומה ודחק. מחקריו עוסקים בזיהוי של גורמי פגיעות וחוסן אל מול דחק טראומטי. מתמקדים בהפרעה פוסט-טראומטית בקרב אנשים המאובחנים עם אוטיזם, וכן ב PTSD בעקבות אובדן הריון ולידה שקטה.
ד"ר דני ברום: המקים והמנהל של מטיב, המרכז הישראלי לפסיכוטראומה בירושלים
פסיכולוג קליני, התמחה כמטפל, כחוקר וכמורה בכל מה שקשור לתוצאות של אירועים טראומתיים מאז 1979. הוא לימד כפרופסור חבר עמית בביה"ס לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה העברית. פרסם ספרים ומאמרים בתחום הטראומה, החוסן ומענים שמקדמים את היכולת לעבד חוויות טראומתיות
ד"ר יוסי גוטרמן: מרצה בגמלאות לפסיכולוגיה קוגניטיבית במכללה האקדמית תל-חי
עבודותיו עוסקות בפתולוגיה הקוגניטיבית של המצב הפסיכוטי וכן בהשפעות תרבותיות על תהליכים קוגניטיביים בסיסיים
ד״ר יפתח בירן: נוירולוג התנהגותי, פסיכיאטר ופסיכותרפיסט
מנהל תחום האשפוז הנוירופסיכיאטרי במערך הנוירולוגי במרכז הרפואי תל אביב. קנדידט במכון הישראלי לפסיכואנליזה על שם אייטינגון. חבר בפורום הישראלי לנוירופסיכואנליזה.
פרופ' קרני גינזבורג: מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל באוניברסיטת תל אביב
ראש המסלול הקליני לטיפול במצבי לחץ וטראומה בתואר השני, וראש תכנית הדוקטורט של בית הספר. עבודתה עוסקת ביחסי הגומלין שבין חשיפה לטראומה, לבין ביטויים רגשיים וגופניים של מצוקה.
ד"ר רועי סלומון: מרצה בכיר במרכז גונדה לחקר המוח באוניברסיטת בר- אילן
עשה את עבודת הדוקטורט שלו על מנגנונים התנהגותיים ומוחיים של העצמי באוניברסיטת תל אביב ומכון וייצמן למדע ופוסט דוקטורט ב Ecole polytechnique fédérale de Lausanne. המחקר שלו עוסק במנגנונים הנוירוביולוגיים של מודל העצמי באוכלוסיות בריאות וקליניות.
ד"ר יוחאי עתריה: מרצה בכיר במכללה האקדמית תל-חי
את הפוסט-דוקטורט (2014-16) עשה במכון וייצמן במחלקה לנוירוביולוגיה ואת הדוקטורט עשה באוניברסיטה העברית בתוכנית לפילוסופיה של המדע (2011-14). יוחאי פרסם יותר משלושים מאמרים בכתבי עת שיפוטיים ופרסם ארבעה ספרים נוספים.
פרופ' דני קורן: מומחה בפסיכולוגיה קלינית ופרופ' מן המניין בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה
עומד בראש המעבדה ללימוד וקידום של בריאות נפש בצעירים ("גשר מעל מים סוערים") בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, ובראש המרפאה (בהקמה) לזיהוי והתערבות ראשוניים בפסיכוזה ("זוה"ר") בקרב מתבגרים וצעירים בחטיבה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי רמב"ם.
נעמה תמרי לפיד: עו"ס קלינית, פסיכתרפיסטית
מנהלת המרכז הרב תחומי לטיפול בנפגעות ונפגעי טראומה מינית במרכז הרפואי בני ציון, חיפה. רכזת אקדמית ומרצה בקורס לטיפול בטראומה מינית, היחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה.
ד"ר רקפת זלשיק: היסטורינוית של גרמניה, רפואה ולימודי ישראל
מחברת של שני ספרים על ההיסטוריה של הפסיכיאטריה בישראל מהעלייה הראשונה ועד משפט אייכמן ועורכת של ספרים על טראומה בחברה הישראלית. זלשיק היא חוקרת במחלקה לאנתרופולוגיה באוניברסיטת אדינבורו, סקוטלנד במחקר בינלאומי-השוואתי על PTSD בקרב חיילים.
ד"ר שירי בן-נאים: פסיכולוגית שיקומית מומחית
מנהלת מרפאת נופ"ר - יחידה נוירופסיכיאטרית, הדסה עין-כרם. מרצה בכירה במרכז אקדמי פרס.
פרופ' תלמה הנדלר: פסיכיאטרית וחוקרת במדעי המוח, מחלוצות תחום הדימות התפקודי של המוח בישראל
מכהנת כראש המרכז לתפקודי מוח במרכז הרפואי סוראסקי וכפרופסור לפסיכיאטריה ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב.
ד"ר קרן צרפתי: מטפלת ומורה בכירה להאקומי; בעלת תואר שני בפסיכולוגיה סומאטית (גוף-נפש) ודוקטורט בפסיכולוגית מזרח-מערב (ממכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים שבסן פרנסיסקו)
יש שנים של למידה וניסיון מקצועי ומתמחה באינטגרציה של פסיכותרפיה דינאמית עם פסיכותרפיה סומאטית, תרפיית התקשרות, עבודת טראומה ופסיכולוגיה טרנספרסונאלית. מייסדת-שותפה של מכון האקומי ישראל ומשמשת כחוקרת קלינית שבודקת השפעת תרפיה מבוססת MDMA על פגועי טראומה.
ד"ר שירי בן-נאים: פסיכולוגית שיקומית מדריכה ופסיכולוגית רפואית. מתמחה בטיפול בפרכוסים אנטי אפליפטיים ובאוכלוסיה נוירו-פסיכיאטרית
מנהלת המרפאה הנוירופסיכיאטרית, המרכז לטיפול קוגניטיבי התנהגותי וההתמחות בפסיכולוגיה שיקומית בביה"ח הדסה, ירושלים. מרצה בכירה במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ומרצה במגמה הנוירושיקומית במכללה האקדמית ת"א-יפו.