שינוי אקלים והתחממות גלובלית

ביום ראשון, ה-12 בדצמבר 2021, החל מהשעה 16:00, יערך באודיטורים זרנגין שבמכללת תל-חי פאנל בנושא שינויי אקלים גלובליים, בהשתתפות פרופ' פנחס אלפרט מהחוג לגיאופיזיקה בפקולטה למדעים מדויקים, באוניברסיטת תל אביב, ופרופ' ניר שביב ממכון רקח לפיזיקה, הפקולטה למדעים, באוניברסיטה העברית בירושלים. הדיון מאורגן על ידי מכון המחקר מיגל - מכון מדעי בגליל, והחוג למדעי הסביבה במכללה האקדמית תל חי

פרופ' אלפרט ופרופ' שביב הינם מומחים בעלי שם עולמי בתחום מדעי האקלים והאטמוספירה ומחזיקים דעות שונות בנוגע לגורמים האחראיים לשינוי אקלים גלובליים אותם אנו חווים ברחבי הגלובוס בעשורים האחרונים העלולים להשפיע על כולנו, והמהווים מוקד לדיונים נרחבים גם בקהל הרחב. במהלך הדיון, תינתן רשות הדיבור לכל אחד מן הדוברים להציג את הדעה שלהם בנושא, ולאחר מכן ייערך דיון פתוח עם שני הדוברים בהשתתפות הקהל.

איש מאיתנו איננו רוצה "לתת לעולם להיהרס". אך רק אם נבין טוב יותר "מה קורה" נוכל לבחון באמת ובתמים את ההשלכות ולנסות לחשוב על פתרונות. מכאן שזאת הזדמנות מצוינת לקהל הרחב באזור (ומחוצה לו) לשמוע פרספקטיבות שונות בנושא שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית, ולנסות ולהבין טוב יותר את המורכבות של נושא זה.

הכנס פתוח לחוקרים, סטודנטים ולקהל הרחב