פרטים על הכנס

בשיתוף מועצה אזורית הגליל העליון, המכללה האקדמית תל חי, אורנים – המכללה האקדמית לחינוך, המכללה האקדמית לחברה ואמנויות, עמותות ואגודות בתחום, בתי ספר ותכניות להכשרת רקדנים ושחקנים

ניהול: ד"ר רונן ברגר

סוף-שבוע של יצירה, ביטוי, לימוד והתפתחות בתאטרון ותנועה

סדנאות, הופעות, הרצאות, פאנלים ומרחבי מפגש יצירתיים

בהנחיית מיטב המורים, המטפלים והאמנים

באווירת פסטיבל בטבע הגלילי

 "עולים לבמה" הוא כנס חוויתי ובין תחומי בתאטרון ותנועה ללמידה, ביטוי, מפגש והתפתחות אישית ומקצועית. הוא מציג את הסגנונות, הגישות וההתפתחויות האחרונות בתחום, את משמעותם ויישומיהם בפרפורמנס, טיפול, התפתחות אישית וקבוצתית.

הכנס נוצר משיתוף פעולה של מיטב המטפלים באמנויות, הפרפורמרים והמורים שחברו ליצירה משותפת וגלילית זו. הוא כולל סדנאות, הרצאות, טקסים, פאנלים, הופעות ומרחבי יצירה ומפגש משותפים.

בלב המפגש עומדת הנחת יסוד כי התהליך היצירתי בתאטרון-תנועה והעליה לבמה מהווים מרחב להתפתחות אישית וקבוצתית וכי תשומת הלב לסיפור האישי של היוצר והקבוצה מרחיבים ומשכללים את הביטוי והיצירה האישית והאמנותית.

 שאלות שהכנס יעסוק בהן:

-       כיצד שימוש בגוף ובצורה האמנותית יכולים לעצב ולשנות את הנפש, התפיסה וההתנהגות?

-       מה מקום הסיפור והתהליך האישי והקבוצתי בקידום תהליכי יצירה והופעה?

-       מה הקשר בין תהליכי יצירה ופרפורמנס להתפתחות אישית וקבוצתית?

מטרות:

- ליצור מרחב להתפתחות, ביטוי ולימוד אישי ומקצועי

- לפתח יצירתיות, לעורר השראה ולתת כלים להתפתחות אישית ומקצועית

- ליצור מרחב להכרות, מפגש בין אישי ובניית שיתופי פעולה

-  להכיר סגנונות ודרכי עבודה שונים בטיפול ובפרפורמנס ואת משמעותם

- לאפשר התבוננות רב ממדית על פוטנציאל התאטרון והתנועה להתפתחות אישית וקבוצתית

קהל יעד: אנשים שאוהבים, מתעניינים, סקרנים ועוסקים בתחומי התאטרון והתנועה בהקשרים, רמות וסגנונות שונים. לכאלו שמוכנים לקחת סיכון ולהיפגש...

 לוח זמנים ותכנית:

שישי 15.5.2020

8:30-9:00 להתעורר - יוגה עם חיה לב ארי (סטודיו)/ שרית קונרסקי (ירדן), לבחירה

9:00 התכנסות ורישום

9:30-10:00 טקס פתיחה במקצב, קול ותנועה, איילת רנן

10:00-10:45 הרצאה - "טיפול מבוסס הופעה", ד"ר רונן ברגר 

10:45 הפסקה והתארגנות לסדנאות

11:00-13:00 סדנאות במקביל ולבחירה

סדנה 1. שירלי גולדשטיין - כשהחפצים קמים לתחייה (תאטרון חפצים)

סדנה 2. אפרת עשירי - לא אותה הגברת (תאטרון פלייבק, להתפתחות אישית וקהילתית)

סדנה 3. ניקול מאהלר - להסכים לא לדעת (מחול ופרפורמנס ושאלות של הנהגה)

סדנה 4. חיים עבוד - מסכה, גוף ותנועה (תאטרון פיזי ומסכות)

סדנה 5. אורלי וסברוד - מגולגלים בתוך ניר עיתון (תאטרון בובות – יצירה, הופעה ותקשורת חברתית)

13:00-15:00 הפסקה, אוכל והופעות*

15:00-17:00 סדנאות במקביל ולבחירה

סדנה 6. יעל ברקאי - מתנועה אוטנטית לאלתור לבמה (טיפול בתנועה והאלתור)

סדנה 7. זהר גרינברג - להקת האוטוביוגרפיות בהופעה חיה (דרמה תרפיה ותאטרון

סדנה 8. סנצו ירון גושן - לץ PLAY  (ליצנות רפואית)

סדנה 9. גילי עברי - נוכחות רגשית על במה (תאטרון)

סדנה 10. טלי זבילביץ - חיה בבית (אימפרוביזציה בתנועה ופרפורמנס)

17:00 הפסקה

17:15 making meaning – איסוף, פרספקטיבה ומשמעות ליום, התנסות במליאה

17:45 הפסקה ומנוחה

19:00 ארוחת ערב

20:30-22:00 קולאז' הופעות, מבית היוצר של RE-SEARCH  ו"קן הקוקיה" - תכניות להכשרת רקדנים ויוצרים רב תחומיים

22:00 הפסקה קצרה

22:00-22:30 מפגש ושיח עם אור מרין (RE-SEARCH), ולי אלוני (קן הקוקיה), מייסדות, מורות ויוצרות ועם התלמידים היוצרים והמבצעים

22:30 הפסקה וסיום או, למי שיש עוד כוח...

ג'אם - מרחב לביטוי, מפגש ואלתור חופשי, בתנועה, משחק, מוסיקה וקול

 שבת 16.5.2020

8:30-9:00 להתעורר - יוגה עם עדי גלמני (בירדן)/ שרית קונרסקי (סטודיו), לבחירה

9:00-9:30 התכנסות ורישום

9:30-10:00 פעילות פתיחה

10:00-11:00 הרצאות קצרות

- מסיפור אישי ליצירה בימתית – איך עושים את זה? טלי זבילביץ

- מישהו שומע אותי – כשנוער וקשישים נפגשים בתאטרון הקהילתי - תמר בורר

- הליצן הרפואי, כמהפכן ומגשר בין עולמות - יולנה צימרמן

- "פורנו ההשראה", פרפורמנס במחול כמחאה, יצירה עם נער, לפסטיבל עכו - ניקול מאהלר

11:00 הפסקה

11:15-13:15 סדנאות במקביל לבחירה

סדנה 11. תמר בורר - עובר מסך (דרמה תרפיה ופרפורמנס)

סדנה 12. טל זסקינד - תפקיד חיי (פסיכודרמה ותאטרון)

סדנה 13. לי אלוני - מה מסתתר מאחורי המסכה (תנועה, ותאטרון פיזי)

סדנה 14. סמדר בן עמי - תנועה, משחקיות, חופש, במה (דרמה תרפיה ותנועה)

סדנה 15. גאיה שמעוני – "טורסו" (מהריקוד המזרחי לטיפול בתנועה)

13:15 הפסקה, אוכל והופעות*

15:00-17:00 סדנאות במקביל ולבחירה

סדנה 16. יולנה צימרמן - האף האדם ותרפיית הטמטום (ליצנות רפואית)

סדנה 17. דני מירז - האם סיפור יכול לשנות את העולם? (תאטרון פלייבק ובינוי קהילה)

סדנה 18. אלונה פרץ - אלתור מרפא ויוצר מציאות (אלתור בתנועה, משחק קול)

סדנה 19. רוני מרסלנד – "סולו - דואט ומה שביניהם" (תנועה, התפתחות ופרפורמנס)

סדנה 20. אילת רנן - ממחאה לביטוי (מקצב, קול ותנועה להתפתחות אישית וקבוצתית)

17:00 הפסקה

17:15 טקס סיום במליאה

 *הופעות בהפסקה

בהפסקות הצהרים יתקיימו הופעות תלמידי תכניות הכשרה לרקדנים, שחקנים, מוזיקאים ויוצרים מ:

RE-SEARCH - תכנית להכשרת רקדנים ויוצרים, נתניה

זיגוטה, תכנית הכשרה - רקדנים, פרפורמרים ואנשי תנועה, כפר בלום

המרכז לאמנויות הבמה - מסלול מחול מבוגרים, ראש פינה

קן הקוקיה – תכנית הכשרה לתיאטרון רב תחומי, ראש פינה

קרקס יער – בית הספר לקרקס אוויר, ראש פינה

הסדנה למחול בגליל, הבית לתנועה, עמיר

מקאמאת - המגמה למחול אתני, צפת

מרכז קלור למוסיקה ומחול,  הרכב ZOREM

ניסן נתיב - בית הספר למשחק, הרכב "סליפסטיקס"